• Home
  • Psy
  • Lokalizator dla psów – czy warto?

Lokalizator dla psów – czy warto?

png
Locon Dog - Lokalizator dla psów

Pomimo, że sektor zoologiczny eksplodował w ostatnich latach równolegle obserwuje się dużą liczbę ogłoszeń o zaginięciach psów lub kotów i znalezieniu jakiegoś czworonoga. Wielokrotnie też zwierzęta te giną pod kołami samochodów. Wielu z tych sytuacji mógłby zapobiec lokalizator dla psów i innych zwierząt. Według American Pet Products Association około 85 milionów gospodarstw domowych posiada zwierzęta domowe, a odsetek ten wzrósł z 56% do 68% w ciągu ostatnich 30 lat. Technologia i wprowadzenie zakupów internetowych przyczyniły się do niektórych zmian w posiadaniu zwierząt domowych.

Wiele osób zostało zmuszonych do pozostania w domu przez dłuższy czas w wyniku skutków COVID-19, czy to z powodu nakazów schronienia na miejscu, czy porad dotyczących pracy z domu. Niedługo po tym wydłużył się czas spędzany w domu, a schroniska dla zwierząt odnotowały wzrost adopcji i pieczy zastępczej. Obecnie po ustaniu restrykcji covidowych można zaobserwować wysyp psów z problemami behawioralnymi. Jednym z głównych jest brak wypracowanego przywołania psa.

Opiekunowie wielokrotnie puszczają psy bez nadzoru lub też liczą na to , że akurat na tym spacerze pies odwoła się np.: od innego psa pomimo, że wielokrotnie się nie udawało. Wraz ze wzrostem popytu na psy oczywiście ceny najbardziej pożądanych ras poszybowały w górę co spowodowało wzrost ilości kradzieży psów z posesji (zdarzają się nawet zaginięcia 2 -3 psów). Nie wspomnę już o beztroskim zostawianiu psa pod sklepem podczas zakupów. Zdarzyły się również kradzieże z otwartych aut, gdzie pies czekał na opiekuna (nie poruszam tutaj problemu zostawienia psa w samochodzie w upał co jest karygodne).

Odpowiedzialna opieka nad psami

Lokalizator dla psów

Na szczęście, w miarę jak konsumenci z milenialsów i pokolenia Z dorastali, przyjęli życie związane z posiadaniem i kochaniem zwierząt domowych znacznie bardziej niż ich poprzednicy oraz mają coraz większą świadomość potrzeb posiadanych czworonogów. W 2020 r. gospodarstwa domowe kierowane przez młodsze pokolenie stanowią około 60% posiadania zwierząt domowych, podczas gdy gospodarstwa domowe kierowane przez pokolenie wyżu demograficznego stanowią około 30% posiadania zwierząt domowych. Co więcej, właściciele zwierząt domowych wykazują silne pragnienie, aby dowiedzieć się więcej o problemach zdrowotnych zwierząt domowych. Promują profilaktykę zwierząt towarzyszących. W rezultacie odpowiedzialne posiadanie zwierząt domowych staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Co więcej, ludzie dokonują ulepszeń stylu życia.

Najpopularniejszymi zwierzętami domowymi są psy, a następnie koty. Wiadomo, że psy łagodzą niepokój, stres i depresję, a także samotność, promują zdrowie układu krążenia i zachęcają do ćwiczeń, z których wszystkie przyczyniają się do ich popularności.

Czy lokalizator dla psów i innych zwierząt ma sens?

Zestawiając ze sobą potrzeby człowieka oraz problemy z jakimi borykają się opiekunowie rozpoczęłyśmy z Tosią i Whoopi testowanie lokalizatorów marki Locon. Nie jest to tylko GPS dzięki któremu możemy śledzić naszego czworonoga lub zobaczyć jego bieżącą lokalizację. Dzięki alertom i wyznaczonym strefom bezpieczeństwa dowiesz się, kiedy Twój pies ucieknie z posesji (a niektóre psy mają większe skłonności do tego niż inne). W usłudze odbiera się także powiadomienia SOS, kiedy ktoś obcy znajdzie naszego pupila. Urządzenie posiada szereg dodatkowych funkcji np.: zdalne wydanie komendy „stop” czy „do mnie” (oczywiście po wcześniejszym jej przepracowaniu).

Niektórzy opiekunowie wybierają obrożę elektryczną aby zatrzymać psa w miejscu dlatego też można wykorzystać zamiast narzędzia awersyjnego właśnie to urządzenie. Dodatkowo zapewnia spokój opiekunom dzięki możliwości obserwacji psa w dedykowanej aplikacji. Oczywiście najpierw urządzenie i przyzwyczajenie psa do głosu z urządzenia umocowanego na obroży robiłyśmy w domu i stopniowo zwiększając głośność oraz przenosząc się do miejsc z większą ilością bodźców. Pies musi się obyć z nowością i przyzwyczaić stopniowo by nie wywołać u niego lęku czy strachu. Ciekawą funkcją okazała się funkcjonalność „Zaproś na spacer” co przydaje się w socjalizacji psów. Miłym zaskoczeniem było wytrzymanie na jednym ładowaniu 10 dni oraz odporność na padający deszcz.

Promocja na lokalizator dla psów i innych zwierząt

Lokalizator dla psów - promocja

Dzięki współpracy z firmą Locon, korzystając z kodu promocyjnego StrefaPsa możecie uzyskać lokalizator dla psów i innych zwierząt taniej o 20%! Wystarczy wykorzystać go podczas składania zamówienia w sklepie Bezpiecznarodzina.pl.

Testujemy dalej i mam nadzieję, że takie produkty będą rozszerzane o kolejne funkcjonalności, a społeczeństwo polskie zacznie z nich korzystać w większym stopniu. Pamiętajmy jednak, że żadne urządzenie nie zastąpi pracy naszej z psem czy to w ramach szkolenia komend czy radzenia sobie z problemami behawioralnymi. Może jednak życie nam znacznie ułatwić i pomóc w pozbyciu się stresów związanych z zagubieniem, ucieczką czy kradzieżą psa. Pamiętajmy, że nasze emocje odbiera pies tak więc im bardziej zrelaksowany opiekun tym lepsza kooperacja i relacja z czworonogiem.

Masz pytania odnośnie lokalizatorów lub potrzebujesz porady behawioralnej?

Lokalizator dla psów w akcji

 

W przypadku pytań odnośnie lokalizatorów lub problemów ze swoim pupilem zapraszam do kontaktu tutaj lub telefonicznie. Zapraszam również do zapoznania się z pozostałymi usługami pomagającymi z nauką psa tutaj. Jeśli zainteresował Cię temat zapraszam do częstszego odwiedzania mojej strony. Niedługo pojawi się na niej więcej ciekawostek ze świata zwierząt.